Destek Yönetim Sistemi – DYS - İhracat Destekleri - Ticaret Bakanlığı

Destek Yönetim Sistemi (DYS), ihracatçı birlikleri üzerinden Ticaret Bakanlığı ihracat destekleri, hizmet ihracatı destekleri, dahilde işlem, hariçte işleme vb. başvuru süreçleri için kullanılan sistemdir. İhracat teşvikleri başvurularının bu sistem üzerinden yürütülecek olması nedeniyle firmaların Destek Yönetim Sistemi kayıtlarını yaparak yetkilendirme süreçlerini çözmüş olmaları gereklidir.


Destek Yönetim Sistemine Nasıl Başvurulur?

Destek yönetim sistemi başvuruları, kep ve e-imza üzerinden gerekli belge, taahhütname ve formların ihracatçı birliği üzerinden Ticaret Bakanlığına ulaştırılması ile yapılır.


Destek Yönetim Sisteminde Yetkilendirme Nasıl Yapılır?

Destek Yönetim Sistemi yetkilendirme işlemleri başvuru süreci ile aynıdır. Yetkilendirilecek kişi belirlenerek formların buna göre doldurulması gerekmektedir.


Destek Yönetim Sistemi için Nereye Başvurulur?

Destek Yönetim Sistemi (DYS), ihracatçı birlikleri üzerinden Ticaret Bakanlığına yapılır.


Destek Yönetim Sistemi Zorunlu mudur?

Destek Yönetim Sistemi kayıtları firmaların başvurması için ertelenmekle birlikte nihai olarak bütün ihracat destekleri bu sistem üzerinden yürütüleceği için firmaların DYS kayıtlarını yaptırmaları zorunludur.


Plus Global Danışmanlık olarak ihracat destekleri, hizmet ihracatı destekleri, sağlık turizmi teşvikleri, bilişim teşvikleri, vb. danışmanlık hizmetlerimiz süreçlerinde firmalarımızın Destek Yönetim Sistemi (DYS) kayıtlarını yaparak süreci hızlandırmaktayız.


Plus Global Danışmanlık ile iletişime geçmek ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için tıklayınız.

Paylaş: