KOSGEB İleri Girişimci Destek Programı

KOSGEB İleri Girişimci Destek Programı

KOSGEB eğitimlerini tamamlamış ve ilk defa şirket kurmuş veya kuracak kişilerin başvurabildiği İleri Girişimci Destek Programı kapsamında sermaye ve makine teçhizat desteği verilmektedir.

Toplam destek tutarı 365.000,-TL’ye kadar çıkabilmektedir.
İleri Girişimci desteğine başvurabilmek için KOSGEB tarafından belirlenen İleri Girişimci Programı Faaliyet Konuları Tablosunda belirtilen konularda faaliyet göstermek gereklidir.
Söz konusu faaliyet programları ise ağırlıklı olarak imalat-üretim ve yazılım bilişim gibi teknoloji alanlarıdır. Örneğin hazır giyim için tekstil atölyesi, diş protezi üretimi, web platformu. Bu alanlar dışındaki restoran, pastane gibi yatırımlar için geleneksel girişimci destek programına başvurabilir.


Teknoloji açısından diğer örnekler;
62.01.01 Bilgisayar programlama faaliyetleri (sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanması vb) – Yüksek teknoloji alanı
63.11.08 Veri işleme, barındırma ve ilgili faaliyetler (veri girişi, verinin işlenmesi, özel raporların oluşturulması, depolanması, vb.) – Yüksek alanı
63.12.01 Web portalı faaliyetleri – Yüksek teknoloji


KOSGEB İleri Girişimci Destek Programı Destek Unsurları

 İleri Girişimcilik destekleri geri ödemesiz ve hibe şeklindedir.
* Destek oranı %75 ‘tir. Makine, teçhizat ve yazılımın yerli malı olması durumunda, destek oranına % 15 ilave edilir.


Diğer KOSGEB destekleri için tıklayınız.


İlk defa şirket kurmuyor ve halihazırdaki yatırımlarınızı büyütmek istiyorsanız yatırım teşvikleri için tıklayınız.


Diğer bütün devlet teşvikleri için tıklayınız.

 

Plus Global KOSGEB Danışmanlık Hizmetlerimiz

İmalat veya üretim için yatırım yapacaksanız (fırın, pastane lokanta ve restoran hariç) veya yazılım yapıyorsanız ileri girişimci desteği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Plus Global Danışmanlık olarak Kosgeb ileri girişimci programı kapsamındaki yatırımlarınız için iş planlarınızı ve projelerinizi hazırlamaktayız. Plus Global Danışmanlık ile iletişime geçmek için tıklayınız.

 

KOSGEB İleri Girişimci Destek Programı Danışmanlığı, Plus Global Danışmanlık tarafından İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Kayseri, Denizli, Konya, Trabzon vb. bütün illerimizde uzman ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir.

Paylaş: